Hakkımızda

BÜTÜNCÜL BAKIŞ AÇISIYLA DOSYALARIN İNCELENMESİ

DANIŞMANLIK VE ADLİ HİZMETLER.

Ülkemizde ve dünyadameydana gelen bir olayda olay yeri incelemesiolay çokluğuzaman darlığıçevresel koşullarbilinçsiz meraklı insanlar...vb. nedenlerden dolayı çoğu zaman istenen standartlarda yapılamamaktadır.
Standartlara uygun yapılmayan olay yeri incelemesibirçok sorunları da beraberinde getirmektedirEksik ve yanlış toplanan bulgularmağdurun çoğu zaman aleyhine olmaktadırBu kapsamda resmi kurumlar ve ya özel bilirkişiler tarafından verilen adli raporlar da eksik kalmaktadır.
Adli Bilim ve Adli Tıp uzmanlarından oluşan kadrosuyladava kapsamında eksik kalmış dosyaları bütüncül bakış açısıyla inceleradaletin yerine gelmesine yardımcı oluruz.


Bir adli bilim uzmanı  hem savcılık hem de savunma adına çalışabilir. Unutulmaması gereken nokta analizi yapan adli bilimci davayı kendi tarafı için kazanmaya çalışan kişi değildir. Görevi; hiç bir etki altında kalmadan bilime dayalı sonuçları objektif bir biçimde ortaya koymaktır.

İncelemelerde bütüncül bakış açısı:

 •  Olayın oluş şekli ve yeniden canlandırma
 •  Bulguların değerlendirmesi
 •  Analiz
 •  Bulguların olay ile ilişkilendirilmesidelil niteliklerinin araştırılması
 •  Değerlendirme
 •  Sonuç

.

3 yorum:

 1. Hayırlı olsun

  YanıtlaSil
 2. Siteniz çok verimli olmuş. Gayet derli toplu ve istenilen bilgilere kolay erişilebilir nitelikte. Bilginizi, donanımınızı sayfanıza yansıtmışsınız. Kolaylıklar diliyorum sayın meslektaşım. Yolunuz açık olsun. Dr.Ayşen TEZEL

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Ayşen hanım. Siz ne yaptınız? İşler yolunda mı?

   Sil

En kısa zaman içinde size geri dönüş yaparım.

GENEL

Günümüzde   mevcut   gelişmiş   ekipman , donanımla   ve   yazılımlarla   hizmet ile 1994  yılından   beri   edindiği   tecrübesiyle   ...